Moderní interiér s nádechem venkova
Poté, co z Janina života odešli všichni blízcí, začala svůj starý dům pomalu rekonstruovat. Nejvíce pohnula s obývacím pokojem, který jí pomohli proměnit i známí. Od té doby se ale v domě nic nezměnilo. Vše je staré a postupně chátrá.
Doufala proto, že jí designérky pomohou s navržením vkusného a útulného interiéru. Výrazné změny tak čekaly nejen obývák s kuchyní, ale i ložnici a chodbu.
Cílem přitom bylo vybudování moderního interiéru ve venkovském stylu.

Měď a neutrální odstíny
Spojovacím prvkem celého interiéru se stala měděná barva. Největší a nejdominantnější z nich je stěrka na zdi obývacího pokoje. Designérky s ní udaly základ barevné palety, kterou doplnily neutrálními a tlumenými barvami.
Aby interiér působil vzdušně, drželi se designérky jednoduchého a subtilního nábytku. Proto vybraly židle, křesla či stojan na kovovém podnoží. U komody, stolků či knihoven zase sáhly po dekoru světlého dřeva.
Vzhledem k tomu, že nejvíce místa v obýváku zabrala pohovka, padla volba na rozkládací variantu ve světle šedém odstínu. Poskytuje tak úložný prostor i pohodlné místo na spaní.
Nakonec prostor zútulnily kulatým kobercem a několika rezavými polštáři.

Kuchyně s puncem vintage stylu
Po zásadní proměně však volala hlavně kuchyně. Dosud v ní totiž nebyla přivedena voda ani odpady. Úkolem designérů proto bylo vyměnit stávající linku a vybudovat praktický a estetický prostor pro vaření.
A protože je v interiéru spojovacím elementem zejména měď, zahrnuly ji zde designérky do designu vodovodní baterie, rychlovarné konvice, lustru a nástěnných hodin.
Dalším výrazným prvkem kuchyně se stal obklad ve vintage stylu, který sladily s minimalistickou kuchyňskou linkou v šedé barvě.
K sjednocenému dojmu přispěla i nová vinylová podlaha v dekoru šedého dubu. která koresponduje s dřevěnou pracovní deskou a policemi u kuchyňské linky.
Elegantní ložnice a chodba
Ložnici už designérky ladily zejména do šedé, avšak ani zde nevynechaly měděné detaily, a to v podobě lampičky a dvou abstraktních obrazů, které vznikly po vyvzorkování stěrky v obýváku.
Aby interiér působil hřejivě, doplnily jej ještě o koňakové křeslo z imitace kůže, oranžové polštáře a kulatý žíhaný koberec.
I v tomto případě vybraly nábytek bez zdobení – postel s šedým čalouněným čelem, kovový odkládací stolek a komodu v kombinaci bílé a světlého dřeva. Přidáním velkého zrcadla vznikl i dámský kosmetický koutek.
Designérkám se podařilo přeměnit staré bydlení na čisté, moderní a elegantní místo pro život paní Jany, která je v očích svých blízkých i ve svém srdci stejně tak čistá a elegantní.


Tvůrci proměny
Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová.
Nasala: Kateřina Chourová Bonami blogger
Zdroj: Bonami
